14 Aralık 2012 Cuma

4 Mimlendim :)


Sevgili Nesrin'im beni mimlemişde bakın neler olmuş. :)


1-Mantığın mı yoksa Duyguların mı ön plandadır?

6. Hissim bu zamana kadar hiç yanıltmadı. Mantığın bittiği yerde duygusallık başlıyorsa bazen iç sesimize kulak vermek lazım. :)


2-İnsanlar niye mutlu değiller? Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar?

Olduğu kadar, olmadığı kader demediklerinden. İnsanoğlu doyumsuz bir varlık olduğu için ne şükretmesini biliyor ne de elindekiyle yetine biliyor. Daha küçük yaşta mutlu olmayı öğrenemediyse psikologlar boşuna mı çocukluğa iniyor? :)


3-Çok para harcayıp keşke almasaydım ya da harcamasaydım dediğin bir şey var mı?

Immm, şeyy… Tabii ki var :) Buna hayır diyen insanın nevrotik sorunları vardır. :P
Fuzuli olarak yapmadığım tek alışveriş kitap olarak düşünüyorum. Haa bir de insan takıntılı olmaya görsün benim gibi! En basit örnek ise; nerede pembe konsepti görsem, dayanamayıp alıyorum. Gerekli mi? Hayır. Ama ne yapayımmm? Huyum kurusun :)


4-Haklı olduğun bir konuda hakkını savunur musun yoksa susmak adalet mi dersin?

Sadece kendim değil, hiç kimse için susamam. Bence susmak hatayı kabul etmektir. Tabii ikna etme kabiliyetimden mi bilemem, çoğu zaman çevremdeki dostlar sen adamı ipten alırsın derler. :) Hoş karşı taraf anlamıyorsa yapılacak tek bir şey kalıyor. Anladınız siz. :)


5-Tok gözlü müsün yoksa her şeyim olsun diyenlerden misin?

Her şeyim olursa çalışmamın, gayret etmemin ne anlamı kalıyor? İsteklerimizin, beklentilerimizin sonu yok ki… Şu dünya da tek sorun yarım kalmışlık. Ya paranız var mutlu değilsiniz ya da mutlusunuz ama borcunuz çok. Eğer ikisi de sizde mevcutsa çok şanslısınızdır. Bana göre aza tamah edip, tok gözlü olmak en güzelidir. :)

Nesrinciğime teşekkür ederken, bu yazıyı okuyan herkesi mimledim. :)

Kalem Darbesi

4 yorum :

  1. son soruya cevabına ve kitaplar konusuna ben de katılıyorum. ayrıca ben de seni mimledim kitaplarla ilgili.. cevaplamak istersen

    YanıtlaSil
  2. Söz konusu kitapsa bakmamak olur mu hiç? Hemen geliyorum. :)

    YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.