11 Aralık 2012 Salı

11 Kuzucukların Seni Unutmadı!Türk tiyatrosunun usta oyuncusu Adile Naşit aramızdan ayrılalı 25 yıl olmuş. Ama biz kuzucukları onu unutmadık. Saygıyla anıyoruz.

Çocukluğum onun filmleri ile geçti. Hababam Sınıfında Hafize anamızdı, Kibay Feyzo'da Sakine Ana idi. Bizim Aile'de Melekti... Ya Bitirim Sınıfı? Ahh, Zehra anne ahh ... Hatırlayan kaç kişiyiz?

Geçmişe giderken hem hüzünlendiren, hem de bu kadar güldürüp hafızalardan silinmeyenlerden birkaç örnek;Rahmetli Kemal Sunal... Eşi benzeri olmayan ûstad, hepinizin mekanları cennet olsun.

Ya Ah Nerede desem size? Gülşen Bubikoğlu, Tarık Akan aşkında kahvecinin kardeşi Huriye abla :) Ne zaman denk gelsem, sıkılmadan izlerim.Tabii "elektrikçim" kaçar mı?
Boşuna denmiyor her şey eskiden iyiydi diye... Bunca insan yanılamaz. Neden şimdi tadı yok ki? Artık kimse şekerin kıvamını ayarlayamıyor...

Hep diyorum 90’lar da çocuk olmak bir başka… Gerek film, gerek müzik… Her şeyi bırakın samimiyet vardı yahu… Şimdi çıkar dünyası olmuş! Kimse yoğurdum ekşi demiyor. Empati yapamıyoruz...

Gözünü sevdiğimin dünyası Marduk’u düşüne dursun, Mayalar 21 Aralık’da zıplasın (!) ve kıyamet kopsun! :)
Kalem Darbesi

11 yorum :

 1. Allah rahmet eylesin, ben de her defasında bıkmadan usanmadan izlerim o filmleri.Duygularıma tercüman olmuşsun, teşekkürler ve Karikatür harika :)

  YanıtlaSil
 2. Amin. Aynen hiç bıkmadan, usanmadan izlemeye devam.Rica ederim, ne demek. Kalpler bir demek ki. :)

  YanıtlaSil
 3. Allah nur içinde yatırsın.Böyle insanlar artık yok ne yazık ki.Hayattayken de hak ettiği değeri görememiş olsa bile bizlerin hep Adile annesi :)

  YanıtlaSil
 4. Amin.Haklısınız, ne yazik ki, artık yok! Bırakın öleni, hâlen yaşayan hangi sanatçımız değer görüyor ki? Aynen Adile annemiz. :)

  YanıtlaSil
 5. Unutulur mu hiç o! Mekanı cennet olsun..
  Karikatüre de bayıldım bu arada:)

  YanıtlaSil
 6. ayyy :(
  ananemi hep adile naşite benzetiyordum, şimdi o da hastalandı görünce aklıma geldi..
  hiç bi zaman ölüm olaylarına alışamayacağımm .. çok seviyorum adile naşiti Allah yerini cennet eylesin..

  YanıtlaSil
 7. Nesrin'im aynen unutulmaz. Teşekkürler. :)

  Merve; Öncelikle anneanenize acil şifalar diliyorum. Biran önce sağlığına kavuşur inşallah. Orhan Veli'nin de dediği gibi; Ölüm Allah'ın emri, ayrılık olmasaydı... :(

  YanıtlaSil
 8. Aslın da geçmişe gidiyorum her zaman filimlerini izlediğimde. Adile NAŞİT, Kemal SUNAL, Barış MANÇO ve niceleri. Denildiği gibi '' her şey eski'den güzel di ''. Mekanları cennet olsun. Sayın editör lütfe '' uykudan önce-parmak çocuk'' videsunu ekleyin :) :) :) masalcı teyzem mekanın cennet olsun.

  YanıtlaSil
 9. Evet, saymasaya kalkarsak çok değerli sanatçılarımız var(dı). Şimdi ki devirle eskiyi kıyaslıyorumda üzülüyorum.Çocuklarımıza neler bıracakacağız? Mekanı cennet olsun masalcı teyzemizin...

  YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.