3 Aralık 2012 Pazartesi

6 Gelen KitaplarımHenüz Haruki Murakami 1Q84 okuyamamanın stresini yaşarken, merakla John Verdon'un kitabını bekliyordum. Dedektif, polisiye, gizemlilik vs. barındıran son kitabı Şeytanı Uyandırma okunmaya başlanıldı bile.

Nazan Bekiroğlu'nun Nar Ağacı ise buram buram tarih kokan, gerek kapak olsun, gerek video da geçen sözlerin işlenişi beni kendisine çekmeyi başardı. Birçok paylaşım sitelerinde, kitaptan yer verilenlere gelecek olursak;

* Aşkın nizamı parçalanınca her şey göze abes görünmeye başlar. İnsan içinden yenilenmeyince dışından eskir...

* Aşkın zamanı yok anı var, kelamı yok ama ışığı var...

* Hatırlamak ve tanımak kadar görmek de zaman işiydi besbelli.
Onun da düğümü kaderde kilitliydi.Tarih kadar kesin, hatıralar kadar bulanık, hayat kadar renkli bir hikaye sözü bile yeterli bence.


Nurgül Çelebi'nin dört kitaplık bir seri olarak kurguladığı roman serisinin ilki Yarına Dokunmak. Yazar kendi yaşadıklarından yola çıkarak yazdığını belirttiği kitapta, hayatın gerçeklerini 'doğum' ve 'ölüm' üzerine alıyor. "Yaşadığım tecrübeleri anlatmak istedim," diyen yazarın aynı serinin bir parçası olan ikinci kitabı Aşka Dokunmak da yakında rafta yerini alacakmış.

Larissa Ione Limos; Mahşerin Dört Atlı serisinin 2. kitabı ama ben, daha ilk kitabı olan Ares'e bile başlayamadım. :(

Sinan Akyüz'ün son kitabı olan İncir Kuşlarını ise bir solukta okuyacağıma inanıyorum. Çünkü yazarın kalemi oldukça iyi. Bu zamana kadar okuduğum kitapları hep tek günde bitti.

Geçenlerde blogları gezerken farklı bir kitaba denk geldim. Farklı diyorum çünkü, eklediğim video'yu izlerseniz daha iyi anlayacaksınız.Size de tanıdık geldi mi? Kendisi Okan Bayülgen'in programında yer alıyordu. Birçok skeç hazırlayıp ve adı geçen kişileri ele alıp matrak bir kitap hazırladığını düşünüyorum.


Aranızda duyan, okuyan varsa düşüncelerini merak ediyorum.

Ve son olarak ise Poe...

Edgar Allan Poe'nin birçok şiirini ve hikayelerini okul hayatım da okumuştum. Özellikle halen ezberimde olan Annabelle Lee'dir.

Edgar Allan Poe Bütün Hikayeleri & Şiirleri kitaplıkta, vazgeçilmezlerin yanına gitmeyi bekliyor.

Kalem Darbesi

6 yorum :

 1. Keyifle oku hepsini.

  Olduğu Kadar'ın tanıtımı da çok güzelmiş:)İsmi de çok ilgimi çekti. Okulda sürekli aman boşverin olduğu kadar deyip geceyarılarına kadar ders çalışan bir arkadaşım vardı, alıp ona hediye etmek istedim bir anda :)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim canım. Bitirince yazı girerim ve okumak istersen paslaşırız. :P

  Evet, tanıtım oldukça hoş olmuş. Günümüz de ben bile Şems edasıyla 'olduğu kadar, olmadığı kader' derken, bu kitap nasıl etki bırakacak merak eediyorum. :)

  YanıtlaSil
 3. Güle güle oku cnm. En çok Edgar Allan Poe yu merak ediyorum hiç okumadım o yazarı. Bir de Nar Ağacı bu ara çok tutuluyor onu da merak ediyorum övüldüğü kadar var mı.

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim canım. Poe'yi tavsiye ederim, farklı öyküleri var. Nar Ağacı konusunda haklısın, tutulan bir roman. Bu zamana kadar tezat bir yorum görmedim. Artık okuyunca daha iyi anlarım. :)

  YanıtlaSil
 5. ben de edgar allan poe okuyorum bu aralar..

  YanıtlaSil
 6. Entel kedi, yeraltı edebiyatının önemli yazarlarındandır.Güzel öyküleri ve şiirleri var.

  YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.