30 Aralık 2012 Pazar

16 1OO. Post, Hello 2013


Yeni yıla ramak kala 2012’nin son post’um 100. sayısına ulaşmıştır. En son 1Q84’e başladım ve okuma hâllerimin devam ettiğini söylemeliyim. Henüz bitirememenin üzüntüsünü yaşarken, arada kaçamak yapıp okuyup bitirdiğim bile oldu diyebilirim. :)

Evet, kitap kalın, taşıması zor, tutması güç vs. vs. Ama bunun yanında okunmalı mı? Evet. Kitaptan biraz ipuçları vermem gerekirse; kolay okunabilen, kaptırdığınızda sayfaların geçiş hızı sizi bile şaşırtabiliyor. Konsepti aşk’ı içerse de şimdiye kadar güzel tasvirler yakaladım diyebilirim. Özellikle kurgusu, hepimizin hayatından birtakım yaşanmışlıkları çizikliyor bile denile bilir.

Her ne kadar bitmemiş olsa da şimdiye kadar aldığım notların arasında bir görsel paylaşmak, eminim okumak isteyenler için bir fikir olacaktır.2012’de yaşadığım mutlu-mutsuzluklar da yılın son günlerinde harika olaylar yaşadım. Özellikle Aralık Ay’ı iyi başlarken, kötü gitti. Sonra biraz düzeldi, sürprizler derken gemim batıyordu ki imdadıma koştu. 2013 ile 3. Yılımıza demir atacağız neredeyse... İnternetten arkadaş, dost olunmaz diyenlere inat, olunuyor işte arkadaş diyorum. İyi ki tanımışım, hayatımın en güzel yerindesin.Hepimiz önyargıları vardır. Bu ister günlük yaşantımızda olsun, ister sanal âlemde olsun. Özellikle, teknolojinin hayatımızla bu kadar perçinleştiği dönemlerdeyiz. Çoğumuzun internetten tanışıp, real hayatına döktüğü kişiler vardır. Sonuçlar her ne olursa olsun hep ‘ bazı insanlar armağandır, bazıları ders’ derim …!

Mantıklı düşünürsek özünde herkes iyidir. Onları kötü yapanda bizleriz deriz. Ama bazıları var ki, her şey iyi giderken sonra fıtratları gereği midir bilinmez değişirler. İşte öyle insanlar yüzünden güvenimiz parça pinçik. Hele bir de ahkâm kesmeleri yok mu, deli olmada ne olursan ol! Önce güzel bir zemin hazırlar, sonra maskeyi çıkartırlar. Neyse ki zararından neresinden dönerseniz kâr bizimdir naralarıyla yolumuza devam ediyoruz.

Sayısını unuttuğum filmler, kitaplar ve dinlediğim müzikler var. Şöyle bir ‘en’ listesi yapmak vardı ama oldukça uzun olurdu. Sağolsun takip ettiğim birçok blogger arkadaşlarım yapmış, keyifle okudum.Şimdiden herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum. Huzurlu, mutlu, yettiğince paralı ve bol okumalı 365 gününüzün olması dileğiyle…


Kalem Darbesi


16 yorum :

 1. ‘ bazı insanlar armağandır, bazıları ders’

  Cümleyi çok beğendim, o dersleri görmeseydik gerçek armağanların değerini anlayamazdık.

  Yeni yılın hepimize bol bol "armağan" sunması dileğiyle, mutlu yıllar...

  YanıtlaSil
 2. Haklısınız. Çok teşekkür ederim, aynı dileklerle bilmukabele...

  YanıtlaSil
 3. 2012'in enlerinden biri de sensin benim için!
  Gerçekten bazı insanlar armağan, bazıları ders. Önemli olan çok fazla takılmadan gerek arkada bırakarak, gerek elele yola devam edebilmek.

  Yeni yılda yeni bir sen tanı:)

  Bu arada o kitabın taşınması cidden zor ya.
  Netten İngilizce pdf'ini buldum, e-book readerıma atıp yorulmadan okuyacağım inşallah:)

  YanıtlaSil
 4. Nesrin'im, çok duygulandırdın beni... İyi ki bende seni tanımışım, iyi ki varsın canım benim...

  Aynen öyle canım, geride bırakıp, hayatımıza devam etmek lazım...

  Kitap'a gelirsek de çok doğru canım. Sen şanslı kesiminden okuyan olacaksın. Analizlerini sabırsızlıkla bekliyorum, öpüldün...

  YanıtlaSil
 5. "özünde herkes iyidir" lafına yürekten katılıyorum ve kötülüklerin yanlış zamanlamalardan kaynaklandığını düşünüyorum çoğu kez..

  nice 100lerini görelim inş hep beraber;)

  YanıtlaSil
 6. Hatasız kul olmaz. İnsanlar hata yaparak yapmamayı öğrenirde bir de dayak arsızı gibi bile-isteyenlere ne demek lazım bilemedim. :)

  Çok teşekkür ederim Maviumut, inşallah hep birlikte. :)

  YanıtlaSil
 7. Aslında '' ön yargı '' biz insanlara; bir gözlük veyahutta bir bakış açısı; doğruyu görmek ve tam tersi yanlışı görmek, gözlüğü nasıl kullandığımıza bağlı :) ortaya da söylediğin söz çıkıyor ''bazı insanlar armağandır, bazıları ders'' ya da ''olduğu kadar, olmadığı kader''; sevdiklerin'le birlik te mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yeni yıl geçirmen dileğiyle :)

  YanıtlaSil
 8. Teşekkür ederim Mehmet. Size de mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yıl geçirmeniz dileğiyle. :)

  YanıtlaSil
 9. o zaman neşeli yıllaaaar.
  :)

  YanıtlaSil
 10. Sevdiklerinle, henüz tanımadığın ama tanısan sevebileceğin potansiyelde sanal dostlarınla da :))) güzel mutlu keyifli huzurlu bir yıl dilerim...

  YanıtlaSil
 11. "Ellerin Kabe'si var
  Benim Kabe'm insandır
  Yıkan da kurtaran da
  İnsanoğlu insandır."
  Ruhi Su

  :)))

  YanıtlaSil
 12. Deeptone; çok teşekkür ederim, size de :)

  YanıtlaSil
 13. Hanife Dikbıyık; çok teşekkür ederim. Sevelim, sevilelim dünya kimse kalmasın efendim. :) Dörtlük de çok hoşmuş. Size de iyi yıllar. :)

  YanıtlaSil
 14. vay bee acisiyla tatlisiyla bir yil daha gecti ne tesadufki bizim tanismamizda ucuncu yilina girdi :P kiskandim ellam o arkadaasi :D donup son uc yilima baktigimda ise kayip gitmis hayatimin tek bir eni olarak seni goruyorum iyiki varsin can tanesi bitanesin :)

  YanıtlaSil
 15. Heriii:)) İyi ki varsın, biliyorsun değil mi?:))

  YanıtlaSil
 16. canimsin,,, cok cok seviliyosun

  YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.