22 Kasım 2012 Perşembe

4 2012 Kasım'da Beklenen Birkaç Kitap ve Çekiliş

Merhaba kitapsever dostlar;

Kasım ay'ının sonlarına geldiğimiz bu günlerde beklediğim bazı kitapların çıkmasıyla, sizin de beklediğiniz kitaplar varsa haber vermek istedim.Tabii önce blog arkadaşımız Ayşım Hanım'ın 2. kitabının haberiyle başlayacağım. :)


Kendisi; Beynimin geri dönüşüm kutusunu kurcaladım ve içindeki birikimlerle harf harf döşeyip kelimeleri, bu kitabı hazırladım.

Çıfıt çarşısı gibi bir manzara karşımda, ben bile şaştım onca kalabalığa…

Yaşadıklarımı, yaşattıklarımı, gördüğüm yerleri, şahit olduğum olayları, edindiğim bilgileri hepsini istiflemişim. Acıları, kayıpları, hüzünleri en uzağa iteklemişim.

İyi antikacı olur benden. Eskiye ait ne varsa belleğime kaydetmişim. Anıların kimi bir şarkıya kimi bir kokuya kimi de bir dizeye tutunmuş, canlanmak için sırasını bekler dururmuş.

Velhasıl kelam beynimin geri dönüşüm kutusunun içindekileriyle elinizde tutmakta olduğunuz bu naçizane söz-nağmeler ortaya çıktı. (arka kapak)

Sizde de merak uyandırdı değil mi? Sıkı durun şimdi, bu güzel kitabı kazanmak için Ayşım hanım, bir çekiliş düzenlemiş. Katılmak için buraya tıklayalım.

Çekiliş sonunda çıkmasa bile üzülmek yok.Oldukça uygun bir fiyata buradan satın alabilirsiniz.

Şansı açık olsun ve kalemi hiç bitmemesi dileğiyle. Yakın zamanda okumak istediğim kitap listeme ekledim bile. :)

*


Sırada ki kitap Amerika'lı yazara ait. İlk kitaptan itibaren kendisine bağlayan, kurguları yerinde, akıcı anlatımına sahip John Verdon'dur.Türkçe'ye çevrilmiş üç kitabı vardır. Henüz okumadıysanız ve polisiye severseniz muhakkak tavsiye ederim.

Yazarın diğer seride ki kitaplar hakkında bilgi edinmek ve yorumlarımı okumak isterseniz;

1- Aklından Bir Sayı Tut için buraya tıklayanız.

2- Gözlerini Sımsıkı Kapat için buraya tıklayanız.

Yeni çıkan kitabı Şeytanı Uyandırma'dır.İçinizde alan var mı? Dört gündür satışta olan bu kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.Tabii diğer kitaplara ihanet etmiş olacağım ama neyse arada kaçamak yapmak lazım (!) değil mi? :))


Arka kapak;

Asla o karanlık odaya girme.
Sabaha çıkmak istiyorsan şeytanı uyandırma.

Hiçbir cinayet kusursuz değildir. Özellikle Dahi Dedektif Dave Gurney bir olaya müdahil olup hiç kimsenin göremediği detayları ortaya çıkardığında, çıkışı olmadığı düşünülen labirentin çıkışını ustalıkla bulduğunda...

Gurney, bir seri katil üzerine belgesel hazırlayan genç bir kıza danışmanlık yapmayı kabul eder. On yıl önce yaşanan bu olaylarda kurbanların hepsi keskin bir nişancı tarafından zifiri karanlıkta, pahalı Mercedes arabalarını kullanırken, aynı açıdan ve noktadan kusursuz biçimde vurulmuş ve bedenlerinin yanına birer oyuncak hayvan bırakılmıştır. Asla aydınlatılamayan bu cinayetlerin üstüne bir perde çekilmiştir ve kimse bu perdeyi kaldırabilecek kadar cesaretli değildir. Tek bir kişi dışında.

Gurney'in, kimseye izini belli etmeyecek kadar dahiyane bir plan yapmış olan bu caniyle oynayabileceği tek bir oyun vardır. Ölüm oyunu: Kendini hedef göster, o sana gelsin.

"Zeki bir adamı karmaşık bulmacalar çözerken izlemek müthiş bir keyif. Gurney işte bu yönüyle farkını ortaya koyuyor."
New York Times

"Her sayfada artan gerilimle, bir psikopatın iç dünyasının derinliklerine ineceksiniz."
Publishers Weekly

"Şaşırtıcı bir son ve tam bir şaheser. Tırnaklarınızı kemirtecek kadar heyecan verici."
New York Journal of Books


*


Yunan mitolojisi takip edenler için fantastik bir kitap olan Tanrıça, şimdi serinin devamı olarak Tanrıça'nın Savaşı ile karşımızda. Aimee Carter'in ilk kitabı Tanrıça hakkında ki bilgi ve yorumuma buraya alayım sizi.


Arka kapak;

Kate Winters ölümsüzlüğü hak etti.

Ama hayatını Ölüler Diyarı'nda, Henry ile birlikte geçirmek istiyorsa bunun uğruna savaşması gerekecek.

Bütün olanlar içerisinde, ölümsüzlüğü kazanmak en kolayı olmuştu. Kate, artık Ölüler Diyarı Kraliçesi olarak taç giymek üzere olmasına rağmen, kendisini her zamankinden çok daha yalnız hissetmektedir. Ölüler Diyarı'nın hükümdarı olan Henry'ye karşı duyduğu sevgi günden güne büyürken, Henry ona karşı gittikçe mesafeli ve gizemli davranmaya başlamıştır. Kate'in taç giyme töreninin tam ortasında, evrende kendisini öldürebilecek kadar güçlü olan tek varlık tarafından alıkonur: Titanların Kralı, Kronos.

Diğer tanrılar her birinin sonunu getirebilecek olan savaşa hazırlanırken Henry'nin Tartarus'dan kurtuluşu yalnızca Kate'in elindedir. Ama Ölüler Diyarı'nın sonsuz mağaraları içinde yolunu bulabilmesi için, geleceğini tehdit eden tek kişiden yardım talep etmelidir.
Henry'nin ilk karısı, Persephone.


Ya ölümsüzlük ebedi değilse?

"Kate, açıklanamayan olaylara göğüs gererek onlarla başa çıkabilecek bir kahraman."
Publishers Weekly

"Yunan mitlerinden Persephone'nin hikâyesine bu sürükleyici ve çağdaş yaklaşım romantizm, gizem ve merak unsurları yanında çok yönlü ve sempatik bir başkaraktere sahip."
Booklist

"Kesinlikle benzersiz, yenilikçi ve büyüleyici."
bewitchedbookworms.com


*


Serdar Özkan'nın Kayıp Gül 2 kitabını çok eleştirsemde çevremde, kendisini takip edenler var. İlk kitabın da ki etkiyi ikinci kitapta hezimete uğrayanlar grubundayım. Hatta üçüncü kitabı çıksa da almam, okumam dedim. Halen aynı kanıda olduğumu merak ediyorsanız cevabım evettir. :) Ta ki sizlerden gelen mail veya çevremde ki eleştirilere göre fikrimi değiştire bilirim. Tabii şunu da unutmamak lazım, zevkler ve renkler tartışılmaz.

1- Kayıp Gül için buraya tıklayınız.

2- Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp için buraya tıklayınız.

Son kitap Kayıp Gül Ekim Yağmurları,


Arka kapak;

65'i aşkın ülkede 44 dilde okunan Türk romancı Serdar Özkan'ın yeni kitabı Kayıp Gül "Ekim Yağmurları" hayata, kendinize ve AŞK'a bakışınızı değiştirecek.

Kitapları, Penguin (ABD), Random House (İngiltere), Hachette, Bertelsmann, RCS Libri gibi, dünyanın en seçkin ve prestijli yayınevleri tarafından yayınlanan Serdar Özkan'ın yeni romanı yüreğinizi ısıtacak.

"Daha ilk kitabının bütün dünyada Simyacı, Küçük Prens ve Martı gibi klasiklerle kıyaslanması bir romancı için sık rastlanan bir durum değil."
Deccan Herald
Hindistan

"Bu romanın bizi birleştirmeye gücü var."
TVA Televizyonu
Kanada

"Serdar Özkan ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Antoine de Saint-Exupéry ile birlikte anılıyor."
Corriere della Sera
İtalya

"Türklerin Küçük Prens'i tüm dünyayı büyülüyor."
Helsinki Sanomat
Finlandiya


*

Tabii liste bunlarla sınırlı değil, ilerleyen günlerde de yeni kitap haberleri gelecektir.

Son olarakta güzel bir çekilişle noktalandıralım. Sevgili Nur'un düzenlemiş olduğu çekilişe katılmak için buraya tık tık :)Kalem Darbesi4 yorum :

 1. Çok zarifsiniz. İlginiz ve desteğiniz için gönülden teşekkür ederim.
  Sevgiler ^-^

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

  Sevgilerle

  YanıtlaSil
 3. Asıl sen nerelerdesin onu bir söyle:)

  YanıtlaSil
 4. Nesrincim ımm, şey, kem, küm :P

  YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.