17 Ağustos 2012 Cuma

2 Stephenie Meyer - Bree Tanner'in Ikinci Hayatı


Stephenie Meyer ~ Bree Tanner'in İkinci Hayatı 

Arka Kapak;
Tutulma filmi vizyona girmeden önce tüm dünyada yayımlandıktan on gün sonra Stephenie Meyer in yeni romanı raflarda! Alacakaranlık Efsanesi'nin hayranları, Tutulma kitabında tanıtılan ve yeni doğan bir vampirin karanlık dünyasında Bree Tanner'ın sürükleyici hikâyesiyle büyülenecekler. Bedeninin değişimini izledim. Çatıda yere çömelmiş, tek eliyle tutunmaya çalışıyordu. Tüm o tuhaf samimiyet bir anda yok olmuştu, o artık bir avcıydı. Ne olduğunu bildiğim, nasıl olduğunu anladığım için yanındayken rahat olduğum bir şeydi. Beynimi kapattım. Av zamanıydı. Derin bir nefes aldım. Aşağıdaki insanların damarlarında akan kanın kokusu içime işledi. Çevredeki insanlar onlardan ibaret değildi, ama en yakın olanlardı. Avınızın kim olacağını, avınızın kokusunu almadan önce, bir şekilde karar vermiş olmalıydınız. Artık seçim yapmak için çok ama çok geçti.
Fotoğraf ve Arka kapak: okuoku
 
Vampir filmlerini izlermişsinizdir. Ama hepimizin de bildiği bir gerçek var ki kitapların, filme doğru olarak yansıtılmamasıdır. Sevdiğim bir yazardır. Kaleminin kıvamı bana göre Göçebe kitabında daha iyi yansıtmıştır. 

Alıştığımız bir seriden çıkıp bu kitaba geldiğimizde ise karakterlerin tek tek ele alındığını,  ince bir kitap olmasına rağmen bazı yerlerde konunun çok üzerinde durduğunu anlayacaksınız. Aslında Twilight (Alacakaranlık) serisinin 3. Kitabı olan Eclipse (Tutulma) ‘nın bazı yerlerin kısa geçildiğini, kitapta yer verilen detaylarda ne demek istediğini keşfedebiliyoruz. Hüzünlü ama sürükleyici değildi. Fantastik bir romantizm olmuş. Dili oldukça akıcı ve sizde bu serinin tutkunuysanız muhakkak okumalısınız. 

Eğer Stephenie Meyer’in 5. Seri diye adlandırıp, yazıları çalınmasaydı eminim ki bizi doyuran son seriyle finali iyi yapardı düşüncesindeyim. Benim için Eclipse (Tutulma) kitabının yeri ayrıdır. Sizde o kitabı okurken aklınızda soru işaretleriniz kaldıysa Bree’nin gözünden bir okuyun derim.
Kalem Darbesi

2 yorum :

  1. Hiç okumadım bu seriyi, vampir falan korkuyorum ben öyle şeylerden:)

    YanıtlaSil
  2. O kadar da ürkütücü değil, hafif fantastik sayılacak gibi canım. :)

    YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.