24 Ağustos 2012 Cuma

0 Sinan Akyüz - Bana Sırtını Dönme

Sinan Akyüz - Bana Sırtını Dönme
Arka Kapak;
Kimin sadık olduğuna, kimin olmadığına karar vermek imkânsızdır. Çünkü hiçbir ihanet asla birbirine benzemez. Neden erkeğin sadakatsizliği ağızlarda sakız olmuşken, kadının sadakatsizliği bir sır gibi gizemini koruyor? Peki kadınlar gerçekte ne istiyorlar? Aslında ne istediğini iyi biliyor da bunu anlamak istemeyen erkekler mi? Adı ister Arzu olsun, ister Seda, her kadının ayrı bir öyküsünü bulacaksınız bu kitapta. Kadınları sorgulayan bir erkeğin bakış açısından gerçek kadın öyküleri okuyacaksınız. Aldatan ve aldatılan kadınların itirafları karşısında şaşıracak, bir erkeği elde edebilmek için sınırları aşanlara karşı öfkeleneceksiniz. Erkekler mi saf, yoksa kadınlar mı şeytan? sorusu takılacak aklınıza. Sinan Akyüz, dalgalı bir denize benzettiği kadınların, erkekler tarafından neden anlaşılmadığının ipuçlarının veriyor bizlere.. Masum görünen her kadını içinde bir şeytan gizli olabilir mi? Yoksa Yalnızlık, kadın ve erkeğin yeni kaderi mi? Bu kitabı okurken, kendi hayatınızın hikâyesini dinleyeceksiniz.
Fotoğraf & Arka kapak: kitap adresi
Yazarın okuduğum ikinci kitabıydı. Kendisini Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin ile tanımıştım.  İyi ki de alıp, okuduğum dediğim kitaptı. Diğer kitap hakkında ki düşüncelerime buradan ulaşabilirsiniz.

Bir kere dili oldukça akıcı ve kitabı bitirmeden asla bırakamayacaksınız. Çünkü çok hızlı gidiyor.

 Konusu hepimizin de kafasında belirdiği gibi kadın-erkek ilişkileridir. Fakat bir bayan sınırı sizce ne kadar zorlar? Bayanlar şeytan mı? Çoğu cinsimiz kabul etmese de yazar, kitabında yaşanmış öykülere yer vererek adeta tokat atmış.

Kitap bitiminde Sinan Akyüz’ün medeni hâlini merak ettim ve netten evli olduğunu öğrendim. Kitapta onca yaşanmışlıktan sonra nasıl evlenmiş diyorum kendimce. Çünkü bu olaylar karşısında bir insan evlenmeyi bir kenara bırakın, bir bayanla konuşurken acaba mı demiyorsa ben Kalem değilim. :P Nerdeyse mail atıp soracaktım,  ama sonradan dedim ki o da şeytana uymuş. :)) 

Bir bayan olarak yok artık! Dediğim noktalardan oluşan bir kitaptı. Bayanları anlamayan erkekler haklı mı? Okuyun görün derim. :)
Kalem Darbesi

Hiç yorum yok :

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.