17 Ağustos 2012 Cuma

2 Sadık Yemni - Amsterdam'ın Gülü

Sadık Yemni - Amsterdam'ın Gülü
Arka Kapak;
Amsterdamda yaşayan zengin bir Türk iş adamı olan Sabri Somatın 17 yaşındaki kızı Selma ansızın ortadan kaybolur. Polisin araştırmasından herhangi bir sonuç çıkmayınca Sabri Bey, kızını bulması için Orhan Demir a adında bir dedektif tutar. Aynı zamanda Eurotürkün tarihindeki ilk yerli dedektif tiplemesi olan Orhan Demir, yardımcısı Mikrop Halille birlikte, kat kat lahana gibi içi içe duran bir sır perdesini aralamak üzere kolları sıvar.

Sadık Yemninin yurt dışında yaşayan göçmenlerimizin iç dünyalarıyla ayrımcılık ve ırkçılık gibi konulara da el attığı, mizah yüklü, erotik titreşimli ve sıkı gerilimli polisiyesi...
Fotoğraf ve Arka Kapak: maxikitap
 
Polisiye-gerilim denilse de bu kıvama yakın çerezlik bir kitapta keşfetmek isterseniz oldukça ideal. 

Dili oldukça yalın, akıcı şekilde yazılmış. Yalnız +18 kelimelerinde ara ara geçtiğini söylemek isterim. Konusu itibariyle aynı olaylar üzerinde sürekli durmaması, bilindik olmasına rağmen sonucun gizemliliği, hafif erotikten oluşan bir roman. Kısa gezilerinizde, yolculuk esnasında rahatlıkla okunabilir.
Kalem Darbesi

2 yorum :

  1. Polisiye dediğinin içinde azıcık erotiklik de olacak, neticede hepimiz Oedipus komplekslerimizle yaşıyoruz:)

    Bir de Amsterdam Red District'de geçip de içinde +18 materyal olmazsa saçma bir roman olurdu.

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle haklısın canım. Bilen bilir diyorum ama benden de demesi deyimde sonradan aaaa böyleymiş! olmasın. :)

    YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.