13 Ağustos 2012 Pazartesi

12 Dadaşlar Diyarında Süper Kupa Galatasaray'ın Oldu!

Fatih'in aslanları yaptı yine yapacağını. Ayrıca Cüneyt Çakır’a da buradan sevgilerimi sunuyorum. Fenerbahçe’nin yanında olmasına rağmen hakkımızla kupamızı aldık.
Zevkle izlerken zaman zaman gerildiğim anlar olmadı mı? Oldu. Gelen ilk golle Fenerbahçe'nin sahada yarattığı gerginlikle peşin sıra yaşanan olaylar çok çirkindi. 
Her iki tarafta sanki can düşmanıymış gibi davranıyor. Yıllardır bitmedi gitti bu sorun. Neyi paylaşamıyoruz? Hem de Türkiye’de spor denilince akla ‘futbol’ gelirken nedir bu savaş?


Her derbi maçlarında sonucun hep ‘aynı’ olması, bir kerede şaşırtılma yönünde adım atılsa doyasıya, keyifle izlesek tadından geçilmez sanırım.
Hepsini bir kenara bırakalım, ya Engin Baytar?  Cezayı sonuna kadar hak etti. Hakemin verdiği karar doğru veya yanlış, sen kimden bu denli cesaret alıp, fiziksel müdahale ediyorsun. Siz bir ekipseniz takımı 10 kişi bırakamazsın. Göstermiş olduğun disiplinsizlik sonucu 10 maç cezan şimdiden hayırlı olsun.
Sevinin çocuklar, sevinin Fatih’in aslanları… Bu sizin en doğal hakkınız. Yaşanılan tüm tatsız olaylara rağmen sonuç mükemmeldi. Canı gönülden sizi kutluyorum. İyi ki Galatarasaylıyım, iyi ki varsınız, iyi ki kazandık, iyi ki Fatih hocamız bizimle. 

 Son sözümüde fotoğrafta görünen Umut Bulut ile kapatmak istiyorum; olimpiyatlarda Gamze Bulut, Galatasarayda Umut Bulut, Fenerbahçe kusura bakma, sen bu kupayıda unut! :) 

Fotoğraf kaynak: 1 , 2

Kalem Darbesi

12 yorum :

 1. Valla o kadar hevesli olmama rağmen, kavga gürültü yüzünden izlemedim.

  En son Engin'in hakeme hareketini gördüm, ve kesinlikle düşüncene katılıyorum. Her şeyi geçtim nasıl bir dangalak ki, takımını hiç düşünmüyor..

  YanıtlaSil
 2. Haklısın, yaşanılan tatsız olaylar yüzünden insanın tadı tuzu kalmıyor.Ama ben sonuna kadar, heyecanla izledim. :)

  Enginnn, Enginnnnn... diye nasıl bağırdığımı kendisi duysaydı, eminim bu tarafa doğru yol alırdı. :))

  YanıtlaSil
 3. ikinci hafta grsz artik

  YanıtlaSil
 4. Futbol maçları ülkemizdeki sporun genel manzarasını spora bakış açımızı vermesi açısından oldukça belirleyici...Olimpiyatlardan koca ülke iki altın çıkardı, hala hakemlerin yakasına yapışıyoruz hala kazanan takım sahaya meşale atıyor hala her müsabakada ölüm kalım savaşına çıkıyoruz

  YanıtlaSil
 5. karakartal; görüşelim, kahve de içeriz. Ne dersin? :)

  Zefir Yazın; nasıl yaşarsak, öyle gider mantığından olsa gerek. Ne zaman büyümenin hakkını verip, örnek oluruz tam bir muamma…

  YanıtlaSil
 6. insallah cok isterim sayin melike hanim :)) kahveye benim cagirmam lazimdi ama bidahakine artik :)

  YanıtlaSil
 7. Artık telafiyi Toffiee getirerek yaparsın Karakartal. :)

  YanıtlaSil
 8. ne kadar alcak gonullusunuz kalemin guclu sesi :))

  YanıtlaSil
 9. Fenerli değilim ama hayatımda ilk defa böyle bir penaltı gördüm bea :) top başka bir yere adam başka bir yere ama penaltı :)))

  YanıtlaSil
 10. Merak ettim hangi takımlısınız Bolat bey? :)

  YanıtlaSil
 11. Erzurum ne GS nin, ne de Fenerin sahası. Oranın sorumluluğu Futbol Federasyonuna ait. Ted birini al, meşaleleri sokma stada. Galatasaray hakkıyla almıştır kupayı. Ben de sizinle aynı görüşteyim. " İyi ki Galatasaray lıyım"

  YanıtlaSil
 12. İlhan; sözde iftarı bahane ettiler ama yaşanılan sonuç ortada.Kaldı ki iki ezeli rakip, yıllardır hep aynısı olurken bu sefer gül atacaklarını mı sandılar?

  YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.