10 Ağustos 2012 Cuma

6 Aimee Carter - Tanrıça

Aimee Carter - Tanrıça
Arka Kapak;
Teste tabi tutulan her kız öldü. Şimdi Kate'in sırası.
Kate'in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.

Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı testi geçene kadar Kate'in annesini hayatta tutacaktır.

Kate, Henry'nin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir.

Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henry'nin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.
Fakat başarısız olursa…

"Büyüleyici ve kendini zorla okutan bu kitap, klasik mitler ve modern hikâyeciliği eğlenceli ve tuhaf bir dille yeniden şekillendiriyor. Genç kızlar için muhteşem bir hikâye."
Melisa Anelli
 
Fotoğraf ve Arka kapak: D&R

 
Sizin de benim gibi mitolojiye karşı bir ilginiz varsa harika bir kitap olduğunu söylemeyelim. Henüz Tanrıça ve Tanrılarla tanışmadıysanız size öncülük edecek eser olmuş.

Kitabın ilk 110 sayfasını okurken Stephenie Meyer’in kalemine benzettim. Fantastik bir eser olmuş. Yedi ölümcül günah diye adlandırılan sınavıyla karşılaşan Tanrıça’nın hikâyesinin sonunu asla kestiremiyorsunuz. Duygusallık, melankolik ve hayal gücünün bu kadar ustaca kullanması harikaydı. Kurgular ve çevirisi çok başarılıydı. Hem akıcı bir dille anlatılıp,  hem de Yunan Mitolojisine karşı yabancı değilseniz bir solukta bitireceksiniz. 

Yazarın ikinci kitabını sabırsızlıkla bekliyorum. Okumaya değer, sizde bir şans verin derim.
Kalem Darbesi

6 yorum :

 1. Bugün bir sahafta senin için kitap sorduğumda kitapçı bu kitabı önermişti :D Ama hiç konuşmadığımız için bu kitap hakkında almamıştım, çok büyük bir tesadüf oldu bugün bunu yazdığını görmek (:

  YanıtlaSil
 2. Aaa öyle mi, hayırdır desem? :)
  Demek ki kitapçı benim tarzımı hissetmiş canım :)Bencede büyük tesadüf olmuş ve iyi de olmuş diyorum. :))

  YanıtlaSil
 3. Yunan mitolojisini de çok severim, afroditlik var ya serde ondan olsa gerek:P Yazdım bunu da listeme, tam da dediğin gibi bir solukta okunacak bir kitap lazımdı:)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel, çok sevindim canım.Bu kitapta da afroditi görüyoruz.Kısaca onsuz olmaz.:) Sen daha dur, listene çok kitap ekleteceğim ben. :P

  YanıtlaSil
 5. Senin adına özel bir liste açacağım zaten bu gidişle:)

  YanıtlaSil
 6. Hehe :)) Bekliyorum o zaman. :)

  YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.