11 Temmuz 2012 Çarşamba

0 Şahane Misafir'e bir ödülde İtalya'dan

İtalya'da her yıl geleneksel olarak Yabancı Gazeteciler Birliği tarafından verilen Altın Küre (Globo d'Oro) sinema ödülleri, bu yılki sahiplerini bulurken, İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in 9. filmi Şahane Misafir de 5 ödül aldı.

Roma'daki Alman Akademisi'nin bahçesinde düzenlenen ödül törenine sinema dünyasının önde gelen isimleri ve birlik üyesi 200'ü aşkın gazeteci katıldı.

Gecede, bu ödülü farklı kategorilerde daha önce pek çok kez kazanan Ferzan Özpetek, Şahane Misafir (Magnifica Presenza) filmiyle “En İyi Yönetmen” ödülünü aldı.

Bu ödülün yanı sıra Şahane Misafir'in başrol oyuncusu Elio Germano da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Ödül töreninde, Şahane Misafir, Paola Minaccioni ile “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, Beppe Fiorello ile de “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödüllerini kazandı.

Filmin oyuncularından Anna Proclemer'a da gecede özel ödül verildi. Proclemer, ödülünü alırken yaptığı konuşmada, Özpetek'in oyuncularını seven ve onlarla çok iyi anlaşan büyüleyici bir yönetmen olduğunu belirterek, övgülerde bulundu.

Gecede, “En İyi Film Ödülü” Giuliano Montaldo'nun L'Industriale filmine verilirken, “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü ise “Isole” filmindeki rolüyle Asia Argento aldı.

Hiç yorum yok :

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.