19 Temmuz 2012 Perşembe

2 Kıbleyi Görünce Yanan Seccade Yaptı


Londra'da yaşayan Türk tasarımcı Soner Özenç pusulalı seccade tasarladı. Seccadenin desenleri kıbleyi bulduğunda aydınlanıyor.
Elektrikli baskı teknolojisi ile tasarladığı seccadeye dijital pusula yerleştiren Türk tasarımcı, Mekke yönünü gösterdiğinde desenleri parıldayan El Seccade'yi tasarladı. Basit bir cep telefonu gibi şarj edilerek kullanılabilecek seccadenin, kolay taşınabilmesi ve ibadette kolaylık sağlaması dolayısıyla özellikle Müslüman ülkelerden yoğun ilgi görmesi bekleniyor.
2005 yılında tamamladığı ürünüyle ilgili konuşan 31 yaşındaki Türk tasarımcı, uçan halılardan ilham alarak tasarladığı ürününde geleneksellikle moderni birleştirmeyi çalıştığını belirterek "bu tasarıma bir fonksiyon eklemeyi istedim ve elektrikli baskı teknolojisi ile dijital pusulayı entegre ederek ışıklı seccadeyi ortaya çıkardım" diye konuştu.(Gonca YAĞCI-DHA-LONDRA)

2 yorum :

  1. Artık insanların hayal güçleri de bi farklılaştı.yinede iyi bir buluş.fikrine sağlık.sizde bizimle buluşturduğunuz için elinize sağlık.hayırlı ramazanlar

    YanıtlaSil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.