26 Temmuz 2012 Perşembe

0 John Verdon - Gözlerini Sımsıkı Kapat

John Verdon - Gözlerini Sımsıkı Kapat

Arka kapak;

AKLINDAN BİR SAYI TUT'un yazarı JOHN VERDON'dan...

New York'un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney'e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon'dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman."Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap."
CNN.com

"Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler."
Publishers Weekly

"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek."
Washington Post

Fotoğraf ve Arka kapak: D&R

Yazarın birinci kitabı beni etkilediği için, acaba bu sefer nasıl bir kurgu ve son bekliyor diye aldım. Zaten sizde memnun şekilde bitirdiyseniz, muhakkak almışsınızdır. Zira ilk kitap da bazı kesimler beğenmediği için sevenler ve abartıldığını düşünenler olarak ikiye ayrılmış.

Dave Gurney’in macerası kaldığı yerden devam ediyor. Öncelikle kitabın bize artısı, içeriğinde geçen bazı karakterleri tanımamız oluyor. Sanki dizi gibi bir izlenim yaratıyor. Ve şundan artık eminim yazar Sherlock Holmes filminden baya etkilenmiş. :) 

İkinci kitabı olduğu için ben size kıyas yaparak ifade etmek istedim. Bana göre;
   

Hangisini beğendiğime gelirsem ilk kitabı derim. Nedendir bilmem ama her zaman ya ilkler ya da sonlar insanları cezbeder. Bu demek değil ki ikinci kitap kötü, asla onu da beğendim. Sonuç olarak üçüncü kitabı bekliyorum desem : )
 Kalem Darbesi
 

Hiç yorum yok :

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.