19 Temmuz 2012 Perşembe

5 CHP'li Belediyeden Ramazana Şaraplı Hoş geldin!

Türkiye’de bir çok belediye on bir ayın sultanı Ramazan’ı karşılamak için değişik organizasyonlar yaparken, CHP’li Foça Belediyesi ise ‘bu kadar da olmaz’ dedirten bir etkinlik düzenliyor. CHP’li olan İzmir’in Foça Belediyesi, mübarek Ramazan’ın ilk günü ilçede şarap konseri düzenliyor.
 
Foça Belediyesi Basın Bürosu’ndan duyurulan etkinlik yarın yapılacak. “Zamanın İçinden Akan Şarap” ismi verilen konserde; Michaela Benn ve Christian Gilles-Sabot, Türkçe, Almanca, Fransızca ve İtalyanca şarkılar seslendirecek. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, “Michaela Benn ve Christian Gilles-Sabot, şarabın Foça üzerinden Akdeniz'e ve Batı'ya yayılması yolculuğu ile şarap kültürünü anlatacaklar. Konser arasında ve sonrasında; Foça'nın kırmızı Foça Karası Şarabı ve konuklarımızca Braubach'tan getirilen Beyaz Riesling şarabının küçük ölçekli tadımı yapılacak. Beşkapılar Kalesi'nde, Saat 21.30'da başlayacak olan konsere tüm halkımız ve misafirlerimiz davetlidir.”
 ...
 
Söze nasıl başlayacağım kararsız kaldım.. İslamiyet diyoruz,dinimizce yasaklardan bahsediyoruz.Neyin farz neyin caiz olduğu bir köşede dursun şimdi bu ne ??
 
Bir partili; insanın dini duygularını tamamen sömürüp iktidara gelir,diğeri de ona tezat karşılık verir.Acaba yasalara hergün anlamsızca değişiklik gelirken Kur-an'ı Kerim'e de mi geldi ben bilmiyorum!

5 yorum :

 1. Bu gerçekse yuh artık.
  Tamam zaten oruç tutanlar gitgide azalıyor, eskiden camlarına perde asan, gazeteyle kapatan restoranlar şimdi tüm gün açık herkes yiyiyor içiyor da bu kadar da saygısızlık olmaz ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık saygı ne mümkün.. Necip Fazıl'ın dediği gibi; armut deyip geçmeyin onun ilk hecesi çoğu kişide yoktur!

   Sil
 2. doğru mu ki diye sorarken hemen bi araştırma yaptım ve olması gereken olmuş :)
  http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=219433

  iptal olmuş...gerektiği gibi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün araştırıp sonuç alamamıştım.Alınan karar isabet olmuş.

   Sil

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.