24 Temmuz 2012 Salı

0 Azra Erhat - Mitoloji Sözlüğü

Azra Erhat ~ Mitoloji Sözlüğü
Arka kapak;
 
Mitoloji Sözlüğü, Azra Erhat´ın geniş bilgi ve kültürünün son ürünü, ustaca yazarlığının en yüksek aşamasıdır. Titizlikle hazırlanan kitap, başta Anadolu efsaneleri olmak üzere, Yunan ve Latin mitolojisini açık seçik, tatlı bir dille okuyucuya sunmaktadır. Azra Erhat, efsaneleri, hem bilimsel bir gözle incelemeye, hem de dünya yazın ve sanatındaki yerlerini, eşsiz bir esin kaynağı olarak değerleriyle canlandırmaya çalışır. Bu yolda, dilimizdeki çevirilerden de geniş çapta faydalanarak Mitoloji Sözlüğü´ne bir antroloji niteliği kazandırmıştır. Çabasına, bugüne dek mitoloji alanında çalışmış Türk yazarlarını da ortak etmiştir. Mitoloji Sözlüğü, genç, yaşlı herkesin zevkle okuyacağı bir elkitabı, Batı kültürünün tümüne ve özüne açılmış bir penceredir.

Fotoğraf & Arka kapak: Remzi Kitapevi


Yunan Mitolojisine merakınız varsa şiddetle tavsiye edeceğim bir kitaptır. Bence sözlük alanında ki en iyi eser olmayı hak ediyor. Kendisine has diliyle o kadar akıcı ki nasıl bittiğini anlamayacaksınız. İçeriğinde alfabetik sözlüğün yanı sıra harika hikâyelerde yer almaktadır. Mitoloji alanında incelemek istedikleriniz ve aklınıza takılanlar varsa bu sözlük ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.
  Kalem Darbesi

Hiç yorum yok :

Bu sitede kullanılan tüm fikir,içerik ve fotoğrafların izinsiz kullanılması 5486 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suç sayılmaktadır.